Razprodano
»Če seštejemo vse, kar ljudje kupijo v trgovini, kar dobijo prek javnih storitev in kar jim nudijo druge državne politike, se blaginja prebivalcev Slovenije zmanjšuje. Napredka ni več.«
Kratka knjižica v strastnem, manifestativnem slogu razloži, kaj je v sodobnem svetu blaginja in kaj napredek. Pri tem si zastavi nekaj na videz preprostih vprašanj: Kaj je napredek v današnjem svetu? Ali napredek sploh obstaja? Ali so napredni samo levičarji? Ali je napredno tisto, v kar verjamejo neoliberalni podjetniki? … Drenovčeva pisava ni obremenjena s teorijo, a se giblje v okvirih marksizma: kapitalistični način proizvodnje je potrebno razumeti zato, da bi ga lahko spremenili – v dobro vseh ljudi. Skoz kratka poglavja spoznamo razvoj in bistvene značilnosti kapitalizma, njegove dinamike ter razlike med posameznimi kapitalizmi. Avtor se posebej osredotoči na njegov razvoj v dvajsetem in enaindvajsetem stoletju, spregovori o liberalizmu, neoliberalizmu, alternativah neoliberalizmu, globalizaciji, migracijah, deželah v razvoju ter »slovenskem dohitevanju«.
Franček Drenovec je ugledni makroekonomski analitik. Svoja dela objavlja predvsem v ekonomskih krogih, poleg strokovnih pa piše tudi poljudne prispevke. Zaradi političnoekonomske pronicljivosti je zanimiv tudi za sociologe in širše bralstvo.