Oče moje hčere je nadaljevanje Gostačev, antimilitarističnega romana, ki je imel velik uspeh celo med slovensko srednješolsko mladino. Dogajanje je postavljeno v povojno Sarajevo, v katerem si ljudje še vedno ližejo vojne rane: v mestu vlada depresija, družine razpadajo, služb ni, ljudje si pomagajo, kako vejo in znajo. Avtor z zanimivim modernističnim prijemom vodi svoje like skozi sarajevski vsakdan. Odličen je v slikanju moreče atmosfere, ki prežema sodobni čas.
Zanimivo je, da je avtor prvo verzijo romana Oče moje hčere, ki je imela velik tržni uspeh, »popravil«, v resnici je ves roman napisal na novo. Takole pravi: »... prva verzija je izšla prezgodaj, to je posledica bolezni našega revnega okolja, v katerem rokopise pretirano hvalimo, toda premalo popravljamo. ... knjige niso opeke.« Ideja, vredna posnemanja!
- "Festivalsko poletje in literarne nagrade: 36. mednarodni literarni festival Vilenica", Bukla, let. 17, št. 162, september-oktober 2021, str. 26-28.
- Borivoj Breže: "Nenad Veličković, Oče moje hčere, Ljubljana: Založba /*cf., 2009 (zbirka Kaif)", Informator, št. 160 (maj-avg. 2019), str. 24-26.
- Biljana Žikić: "Granice među ljudima su đavolji posao", Radio Študent, 26. 5. 2018.
Vabilo na predstavitev knjige na Filozofski fakulteti (pred. 4), 6. 1. 2010 ob 10:30